Video

Ju ngrihet makina gjatë natës dhe keni vështirësi ta ndizni? Shqiptari e ka gjetur zgjidhjen e do ta ndajë me ju (FOTO)

Ngrirja e makinës gjatë natës është problemi kryesor me të cilin përballen një pjesë e mirë e shoferëve, sidomos në mëngjes teksa është shumë e vështirë për ta ndezur. Në lidhje me këtë, një lushnjar i cili punon taksist e përdorimin e makinës e ka të përditshëm dhe në çdo minutë e kohë, duket se ka gjetur zgjidhjen perfekte që […]


Reagon Vuçiç: “Shqiptarë ka shumë dhe janë të fuqishëm, por Haradinajn e dua në Serbi!”

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, me rastin e protestës së shqiptarëve në Nju Jork dhe gjithandej Evropës për shkak të arrestimit të Ramush Haradinajt, ka thënë se “nuk i shkon mendja që t’i mbrojë ata që kanë kryer krime të rënda”. “Do të thosha se në të gjitha vendet e Evropës dhe botës, shqiptarë nga shtete të ndryshme, Maqedonia, Shqipëria […]


Me këtë pajisje, vetura s‘ka asnjë shans të ngecë në borë, baltë apo akull (Video)

“Trac-Grabber” është pajisja më e re revolucionare në botën e automobilizmit, pajisje kjo e cila është si një lloj rripi dhe montohet në gomat e veturës për të mos ngecur në kushte të pafavorshme si borë, baltë apo rërë. Trac-Grabber mund ta merrni kudo me vete dhe montohet shumë shpejt dhe me lehtësi në gomat e veturës, në ato momente […]


Shqipëria mbulohet nga bora, por shikoni ç’ndodh në Ksamil… (VIDEO)

Ndërkohë që e gjithë Shqipëria është mbuluar nga dëbora, në këtë vend të Shqipërisë bëhet not. Një banor i Ksamilit ka vendosur të sfidojë të ftohtin dhe është hedhur në ujërat e detit Jon. Nuk ka të bëjë me rastin e “Hedhjes së kryqit”, ditë që përkon me pagëzimin e Krishtit, festa e besimtarëve të krishterë. Ai ka postuar nëpërmjet […]


Zbuloni gjininë e foshnjës vetëm me sodë buke!

ër ta bërë këtë testim, së pari duhet t’i derdhni dy lugë gjelle sodë buke në gotë. Pastaj, duhet të shtosh pak nga urina juaj në sodë të bukës dhe pasi ta keni përzier sodën e bukës me urinë, duhet të pritni dhe të shihni se çfarë ndodh me këtë kombinim, transmeton Telegrafi. Nëse përzierja gazon, atëherë është djalë, ndërsa […]


Vdes gjatë sulmit në Stamboll duke mbrojtur të fejuarën nga plumbat. Mesazhi i saj i përlot të gjithë (Foto)

Mustafa Sezgin Seymen dhe e fejuara e tij Sezen Arseven ishin mes 500 personave që kishin zgjedhur të festonin natën e ndërrimit të viteve në club “Reina” në Stamboll, por dora gjakatare e atentatorit i ndau përgjithmonë. Një nga gazetat më të mëdha turke, “Hurryet” shkruan për historinë fatkeqe të çiftit që prisnin të martoheshin gjatë 2017-ës, por që u […]


Zbulim i tmerrshëm: Ja shkaku i vërtetë që kanceri përhapet nëpër trup!

Tashmë një kohë të gjatë dyshohet që ekziston lidhja midis kancerit dhe stresit kronik, ndërkaq është konstatuar që pikërisht tensioni konstant psikik është shkaktar i përhapjes së metastazës nëpër trup. Shkencëtarët kanë studiuar minjtë e ekspozuar ndaj stresit të vazhdueshëm dhe kanë vërejtur që nën stres sistemi i tyre limfatik kalon nëpër ndryshime të tilla fiziologjike, që sëmundjet e kancerit […]


Prej nesër WhatsApp nuk bën më në këta celularë

Miliona përdorues të WhatsApp më nuk do të jenë në gjendje që ta përdorin atë këtë vit, pasi aplikacioni do të pushojë së funksionuari në celularë të vjetër. Ndryshimet në teknologji do të bëjnë që aplikacioni të mos funksionojë më në disa celularë, që do të thotë se përdoruesit do të jenë të detyruar që të blejnë celularë të rinj […]


Vendosi fotografinë e djalit në shpejtësimatës, arsyeja mahnitëse

Një fotografi është publikuar në rrjetin social Reddit, që tregon fotografinë e një fëmije të vendosur në shpejtësimatësin e një veture. Fotografia, e publikuar nga përdoruesi Neoguy396, shfaq një foto të vogël të një djaloshi të vendosur në shpejtësimatës. Sipas përdoruesit, një shofer e vendosi fotografinë e djalit të tij në shpejtësimatës në 100kmh, në mënyrë që atij t’i kujtohet […]