Video

Merrni 2 lugë nga kjo përbërje dhe parandaloni sulmin në zemër dhe në tru

Shumë njerëz përkundër nivelit të lartë të kolesterolit të keq në gjak, vazhdojnë të ushqehen me produkte jo të shendetshme dhe rezultati i këtij rrugëtimi zakonisht përfundon me fatalitet. Përbërësit:-1 filxhan lëng limoni-1 filxhan xhenxhefil i bluar-1 filxhan thelpinjë hudhre-1 filxhan uthull molle-3 lugë mjaltë organike Udhëzime:– Ziej të gjithë përbërësit përveç uthullës së molles … Continue reading Merrni 2 lugë nga kjo përbërje dhe parandaloni sulmin në zemër dhe në tru


Ja ‘mrekullitë’ që ndodhin në organizëm nga përzierja e mjaltit dhe hudhrës

Hudhra ofron shumë përfitime për trupin tonë. Në fakt, hudhra është përdorur që në lashtësi si një ilaç që kuron një numër të lartë sëmundjesh. Mënyra më e mirë për t’i marrë të gjitha vlerat ushqyese nga hudhra është ta konsumoni atë të pa gatuar.Konsumimi i hudhrës ul tensionin e lartë dhe kolesterolin, parandalon sëmundjet koronare të zemrës dhe ataket […]


Mbipeshë, fryrje, lodhje: Ja si të hiqni ujin që ju mbetet në trup

Konsumimi i tepërt i kripës, sheqerit dhe yndyrës, mund të ndikojë në mbajtjen e ujit në organizëm. Ushqimi i shpejtë dhe gjellët me shumë kripë po ashtu ndikojnë që trupi ta mbajë ujin, e ne ndihemi të fryrë në hapësirën e barkut dhe ekstremiteteve. Po ashtu, sëmundjet kronike si ato të veshkave, mushkërive apo artritit mund të ndodhin si pasojë […]

Prindërit më bindën të martohem sepse është i pasur: Tani jetoj në ferr!

U martova 5 vite më parë dhe që atëherë jetoj në ferr. Flej me njeriun që aspak nuk e pëlqen. Më duhet çdo ditë ta shiqoj dhe çdo ditë të flas me të. Mendoj se nëse largohem nga ai do të humbas gjithçka. Jo vetëm paratë, statusin dhe punën, por edhe familjen. Fëmijët e mi dhe prindërit.U martova 5 vite […]


Çfarë i ka ndodhur Ardit Gjebreas? Pse është më i pikëlluar se asnjëherë më parë

Prezantuesi Ardit Gjebrea sensibilizohet shpesh me probleme të ndryshme që ndodhin në vendin tonë por edhe nëpër botë. Këtë herë ai ka publikuar një foto në Instagram shoqëruar me një status për fëmijët në Siri ku tregon pikëllimin e tij. Çfarë dhimbje këta fëmijë sirianë!Çdo ngjarje në këtë botë, vjen nga njerëzimi, që në fakt nuk e kuptoj dot se […]I vjen i dashuri në dasëm ish të dashurës, shikoni çfarë ndodhë (Video)

Ishin te dashuruar nje cift i ri prej se ciles nuk pritej edhe shume divorci,mirepo jeta ben qudira. Pas shum vitesh ndahen dhe vajza fillon nje jete te re,ajo njofohet me nje djal,me te cilin edhe planifikon pleqerine sebashku.Ata caktuan diten e marteses,mirepo ish i dashuri i saj kupton se ajo do te martohet dhe i shkon ne dasem, me […]