Video


Ndodh edhe kjo!! 15-të vjet pas martesës, e kupton se burrin e kishte…

Peter Yates dhe gruaja e tij 54 vjeçare, Michelle Baxter, ishin gati të festonin përvjetorin e amrtesës së tyre, kur policia u trokiti në derë. Baxter kishte dyshime për të kaluarën e bashkëshortit të saj, mirëpo në atë kohë ajo besonte se aiishte i pafajshëm.Ajo thotë se e dinte që ai ishte i akuzuar për … Continue reading Ndodh edhe kjo!! 15-të vjet pas martesës, e kupton se burrin e kishte…‘Çmendet Gylseren’: Aktorja turke merr një goditje të rëndë nga shoqja e saj e ngushtë!

Regjisori i famshëm turk, Cem Ozer, duket se nuk ka pasur fat në dashuri. 57 vjeçari ka vendosur të kurorëzojë dashurinë e tij me stilisten Pinar Duray. Kjo është hera e 5-të që ai ulet në tryezën e celebrimit, pas martesave të dështuara , fillimisht me Sebla Pekcan me te cilë u martua në vitin … Continue reading ‘Çmendet Gylseren’: Aktorja turke merr një goditje të rëndë nga shoqja e saj e ngushtë!


Lajmërohen të gjithë mergimtarët, mos kaloni nëpër Serbi, se kjo ju ndodh

Brenda një muaji ka ndodhur që dy autobusë kosovarë të sulmohen përgjatë kalimit të tyre në Serbi. Me datën 13 mars është raportuar për një sulm i cili ishte bërë në drejtim të njërit nga autobusët e kompanisë ‘Bici Com’ ku ishin dëmtuar xhamat e mjetit udhëtues në fjalë, por që lajmi është demantuar nga … Continue reading Lajmërohen të gjithë mergimtarët, mos kaloni nëpër Serbi, se kjo ju ndodh


Ngjarje e rëndë ka Trondit Prizrenin, ka edhe të vdekur!

Policia e Kosovës përmes një komunikate për media bën të ditur se ka ndërruar jetë një burrë, boshnjak, pas plagëve të marra nga një aksident trafiku të ndodhur ditë më parë. Aksidenti raportohet se ka ndodhur më 11 mars në fshatin Vlashnje të Prizrenit, transmeton Koha.net.“ Më 18 mars, viktima mashkull i kombësisë boshnjake ka … Continue reading Ngjarje e rëndë ka Trondit Prizrenin, ka edhe të vdekur!


Sa më e vjetër që jeni kur i lindni fëmijët, aq më të gjatë, më të mençur e më të shëndetshëm do të bëhen

Fëmijët të cilët lindin nga nënat më të vjetra kanë tendenca të jenë më të gjatë, më të shëndetshëm dhe më të edukuar sesa vëllezërit apo motrat të cilët kanë lindur para tyre. Këto janë zbulimet e studimit të ri nga Mikko Myrkyla dhe Kieron Barclay, të cilat janë publikuar këtë javë në Population and … Continue reading Sa më e vjetër që jeni kur i lindni fëmijët, aq më të gjatë, më të mençur e më të shëndetshëm do të bëhen


Ilaçi që la doktorët gojëhapur: Vetëm qumësht dhe hudhra!

Shumë e shumë njerëz janë të interesuar për shëndet të mirë, por assesi nuk pranojnë të marrin ilaçe farmaceutike. Për këta njerëz, ilaçi i përsosur duhet të jetë natyral, i përbërë me elemente natyrale, e jo me përbërës të panjohur për ne.Ilaçi i prezantuar në këtë artikull është i njohur, pasi që qumështi me hudhër … Continue reading Ilaçi që la doktorët gojëhapur: Vetëm qumësht dhe hudhra!Shkenca e vërteton: Fëmijët e marrin inteligjencën nga mamaja,ja faktet..

Prindërit duan të marrin meritat vetëm për cilësitë e mira të fëmijës, por kur vjen puna tek inteligjeca nuk ka vend për diskutim. Hulumtimi i ri i botuar në Psychology Spot thotë se njerëzit e marrin zgjuarsinë nga gjenet e mamasë. Gjenet e inteligjencës janë të vendosura në kromozomin X dhe duke qenë se mamatë … Continue reading Shkenca e vërteton: Fëmijët e marrin inteligjencën nga mamaja,ja faktet..