Video

Luana Vjollca kapet mat në Durrës, tund belin para të dashurit biznesmen, ndërsa ai…

Edhe pse bëri të pamundurën që të fshihte lidhjen me të dashurin e saj biznesmen nga Kosova, Krenar Çoçaj, duket se Luana është dorëzuar tashmë dhe ka filluar të dalë publikisht krah tij. Ata janë fotografuar një natë më parë në Durrës, siç thonë burime nga newsbomb.al, ndërsa dukeshin shumë të lumtur krah njëri-tjetrit në një mbrëmje me miqtë. Siç […]


“Po planifikonte dasmën”/ Kush ishte Kamela që vdiq dje në Elbasan (Foto)

Aksidenti ndodhi si pasojë e përplasjes së dy automjeteve, njëri tip “Ford”, ku ndodhej e reja dhe tjetri tip “Wolkswagen”. Por kush është e reja, të cilës tragjikisht iu prenë ëndrrat dhe jeta në mes? Pranë jetaoshqef, ka shkruar një mik i saj, duke treguar detaje që e bëjnë akoma më prekëse këtë ndarje tragjike. Kamela jetonte në Elbasan dhe […]”Fatkeqësia” që ndau binjakët nga Elbasani, vogëlushi-binjakut: Hajde në shtëpi, ndihem bosh pa ty

Historia që u nda me publikun te “E diela shqiptare” ishte shumë e veçante, pasi fliste për dy vogëlushë të vegjël binjakë, të cilët edhe pse në moshë të vogël dinë si t’i ofrojnë dashuri dhe respekt njëri-tjetrit. Po flasim për Brandonin dhe Beniaminin. Dy vogëlushët nga Elbasani, për fat të keq që në moshë të vogël u deshën të […]


Njeriu më i pasur në Kinë kërkon trashëgimtar: Ka 122 miliardë pasuri por djali i tij e refuzon atë! Ja pse! (Foto)

Njeriu më i pasur në Kinë ka nevojë për të gjetur një trashëgimtar të perandorisë së tij 122 miliardë dollarëshe pasi djali i tij i tha atij se ai nuk dëshiron të jetojë një jetë të tillë. Siç shkruajnë mediat e huaja, përcjell Telegrafi, Wang Jianlin, themelues dhe kryetar i “Dalian Wanda Group”, ka thënë se djali i tij i […]


“Lufte” mes Greqisë dhe Truqisë: Anija luftarake turke hap zjarr

Ministria greke e Mbrojtjes ka informuar se një anije patrulle e ushtrisë turke ka hapur zjarr mëngjesin e së premtes në rrethinat lindore të ishullit të Egjeut, Farmakonisi. Sipas saj, autoritetet turke lëshuan një paralajmërim “Navtex” të enjten, për të informuar se do të kryenin manovra ushtarake me municion të vërtetë në zonën lindore të Farmakonisit, mëngjesin e së premtes. […]


Gëzimi i foshnjes kur sheh botën për herë të parë me syze (Video)

Ky është momenti i këndshëm kur një foshnje sheh qartë për herë të parë. I vogli Emil mori një palë syze +7.0 nga nëna e tij në një video të këndshme që ka mahnitur botën. Videoja shfaq Emilin ulur në një karrige për foshnje përderisa nëna e tij ia vendosë syzet, Pasi nëna ia vendosë syzet dhe ai sheh qartë […]


Rrëfimi i “nënës beqare”, tregon se si e mashtroi shqiptari: U martua me mua vetëm për të marrë vizën angleze

Michelle Rawlins, nga Sheffield, ka rrëfyer se si ish-bashkëshorti shqiptar e braktisi në qendrën tregtare, ndërkohë që ajo ishte duke provuar fustanin e dasmës. Tashmë 51-vjeçarja e ka kthyer jetën e saj përmbys dhe është duke e ndarë historinë e saj me gra të tjera për t’i frymëzuar ato të largohen nga marrëdhëniet e dështuara. Michelle rrëfeu se si ajo […]


3 vjecari dëshmon që është rimishëruar. Gjen kufomën e tij dhe zbulon vrasësin!

Një histori e pabesueshme që ka magjepsur mijëra lexues në të gjithë botën ka ndodhur në kufirin mes Sirisë dhe Izraelit. Një fëmijë 3 vjeç, pretendon se arrin të kujtojë me detaje jetën e tij të mëparshme. Fëmija thotë se është varë dhe u ka treguar autoriteteve vendin ku ndodheshin eshtrat e tij, arma më të cilën është ekzekutuar, madje […]


Mos i injoroni këto shenja sepse paralajmërojnë goditjen në tru

Goditja në tru shkaktohet nga ndërprerja e qarkullimit të gjakut në tru. Për fat të keq, kjo është arsyeja e katërt më e madhe e vdekjeve tek të rriturit. Kur ndodh goditja, qelizat e trurit në zonën e caktuar fillojnë të vdesin pasi mbeten pa oksigjen dhe lëndë ushqyese, për të cilat kanë nevojë për të funksionuar. Më të rrezikuarit […]