Video

Macja misterioze me ngjyrë të bardhë shfaqet nga askund, dhe refuzon të largohet nga varri i një burri (Video)

Një mace misterioze me ngjyrë të bardhë ka habitur masën që ishin mbledhur për ta varrosur një burrë në Malajzi. Edhe përkundër tentimeve të shumta për ta larguar, ajo në asnjë mënyrë nuk deshi të largohej nga varri i burrit, dhe këtë gjë më së miri e dëshmon videoja e publikuar më poshtë, transmeton Telegrafi.Që nga publikimi i kësaj videoje, […]

Read More

Shtetrrethim që pa zbardhur ende mirë, çfarë po ndodh në Shkozë?

SMëngjesi i djeshem ka nisur në mënyrën më të keqe për banorët e Shkozës dhe ky problem është më i gjatë se thjesht disa orë të paradites, sepse shtëpitë e 153 familjeve po shemben. Forca të shumta policie kanë zbarkuar në Shkozë, furgona policie dhe trupa të armatosur bashkë me forcat speciale “Shqiponja”, kanë rrethuar vendin dhe kjo i ka […]


Mos flini në bark: Do shokoheni kur të kuptoni çfarë ndodh me trupin tuaj

Dëshira më e madhe e disave është që ta përqafojnë jastëkun dhe të flenë në bark. Ndoshta fakti që jastëku juaj përmban 17. 500 baktere më shumë se sa WC, do të ju ndihmoj të i largoni këtë vesi të dëmshëm. Të gjitha këto baktere të padukshme mund të ndikojnë në lëkurën tuaj negativisht, duke ju shkaktuar akne. Vetëm 8% […]


Horoskopi ditor, e mërkurë 20 shtator 2017

Ky është horoskopi për ditën e mërkurë, 20 shtator 2017 që Noa.al sjell për ju. Njihuni me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Venusi do ju japë një mbështetje maksimale në sferën profesionale. Hëna do të ketë rol shumë të rëndësishëm, duke ua bërë mbarë me një udhëtim […]


Shpërthen publiku në ”Dance With Me’:Artisti heq brekët mu në mes të skenës (Video)

Mbrëmjen e sotme në spektaklin “Dance With me Me” ka pasur skena që kanë befasuar publikun.Pasi kanë mbaruar këricimin Rovena Stefa me Meritonin, gjatë kohës që kanë qëndruar në skenë kanë bërë publikun të shpërthejë në të qeshura.Ai që nuk është përmbajtur ka qenë Meritoni, i cili ka hequr të brendshmet në mes të skenës duke befasuar publikun. Mirëpo siç […]


Harrojeni Nibiru-n, fizikanti shpjegon se si do të marrë fund bota në të vërtetë (Video)

Robbert Dijkgraaf është një fizikant teorik dhe profesor në Institutin për Studime të Përparuara në Princeton. Ai është gjithashtu bashkëautor i “Dobia e Njohurive të Padobishme”. Ai shpjegon se si universi ynë do të shkojë drejt vdekjes së vet.“Vrimat e zeza do të gëlltisin gjithçka në univers.Mendoj se zbulimi më i madh ngateoriaeAjnshtajnit është se universi po zgjerohet. Por kemi […]


“Të lutem nënë lërmë të iki nga kjo jetë qeni”, ngjarja që tronditi Shkodrën. 15-vjeçari përlot qytetarët

Janë me dhjetra e qindra personat që tentojnë të largohen nga Shqipëria, për të kërkuar azil në vendet e BE, për një jetë më të mirë. Qytetarët shkodranë janë bërë dëshmitarë të një ngjarje rrënqethëse, ku një i mitur kërkonte të largohej nga vendi, por nëna e tij e luste për të qëndruar. Historia është rrëfyer për “ShkodraNews”. “Kena pa […]


Filmi i parë horror në Shqipëri, historia që po tmerron të gjithë

Është xhiruar tashmë filmi i parë horror shqiptar e që pritet të dalë në publik pak ditë më vonë. ‘Bloodland…Tokat e përgjakura’ rrëfejnë historinë e parë horror të prodhuar në vendin tonë e cila tregon për një familje që i duhet të përballet me mallkimet e një shtrige e që përfundon me gjueti vampirësh. Të vendosur në një qytezë të […]


Studentja e policisë i ngre kurth shoferit të taksisë, por ja si e pëson: Më përdhunoi

Një studente e cila donte të bëhej oficere policie, është burgosur pasi gënjeu duke thënë se ishte përdhunuar nga një shofer taksie. Sophie Pointon rrënoi jetën e taksistit pas akuzës së rreme që bëri kur ai refuzoi të pranonte ta transportonte per nje vlere prej prej £ 10. Ajo gënjeu policinë duke thënë se ajo ishte sulmuar nga babai i […]


Kapi pitonin 10 metra të gjatë, gjahtari bie në kurthin e presë së vet

Një burrë kishte arritur të kapte me sukses një gjarpër 10 metra të gjatë, por nuk e kishte kuptuar se Pitoni po e neutralizonte atë.Teksa po e mbante të kapur duke i bllokuar kokën, pitoni kishte nisur t’i mbështillej rreth këmbëve.Kur gjahtari e kuptoi se çfarë po ndodhte, ishte tepër vonë pasi gjarpri kishte filluar ta shtrëngonte, taktikë që e […]