Video

Ja se çfarë vërtet ndodh kur hudhrën dhe mjaltin i hani çdo mëngjes në stomak të zbrazët

Hudhra është e njohur si një ndër artikujt më të shëndetshëm, antibiotik natyror dhe ilaç për shumë sëmundje. Hudhra është treguar jashtëzakonisht e dobishme për përmirësimin e punës së zemrës, sepse ul shtypjen e lartë të gjakut dhe kolesterinën, duke penguar sëmundjen e zemrës dhe rrezikun nga insuficienca e zemrës. Hudhra gjithashtu mund të ulë në mënyrë efikase efektet e […]

Read More

A e dini pse aeroplanët kanë gjithnjë ngjyrë të bardhë?

Rrallë herë jemi mësuar të shohim avionë të ngjyrave të tjera, por ngjyra më e përdorur e tyre është e bardha, ashtu siç është për taksitë e verdha. Por gjithnjë ka një arsye se pse gjërat janë ashtu siç janë. Dhe për avionët është zgjedhur ngjyra e bardhë sepse: Ngjyra e bardhë nuk fshihet Pasi i ekspozohet shumë diellit gjatë […]


Ja si ti zgjidhni syzet sipas fytyrës që keni (VIDEO)

Syzet duhet të përshtaten me fytyrën tuaj, në mënyrë që të dukeni më atraktive. A keni fytyrë të rrumbullakët, katrore, të gjatë? Sigurisht se doni të dilni gjithnjë me qëndrim pozitiv, pavarësisht gjendjes suaj. Vajza në video do të ju tregojë për secilën formë të fytyrës, çfarë lloj syzesh ju përshtaten. Shikoni formën tuaj perfekte:


Hudhra mund t’iu shpëtojë jetën, ja si ta përdorni në sëmundjet e zemrës

Përvoja italiane e konsideron hudhrën si një lëndë hipotensive optimale. Ajo forcon, nxit dhe stimulon e lehtëson qarkullimin dhe pastrimin e gjakut. Hudhra ul tensionin e gjakut dhe forcon tkurrjet e zemrës, normalizon ritmin kardiak. Hudhra pakëson sasinë e kolesterolit, sheqerit dhe yndyrnave të gjakut. Në sëmundjen hipertonike, ka disa skema mjekimi të sëmundjes hipertonike. Fillon me 1 thelb hudhre […]


Hani tranguj sa ma shpesh që mundeni, ja çfarë efektesh ka në organizëm

Studime të shumta tregojnë se përbërësit që kanë trangujt janë shumë të mirë për luftimin e disa llojeve të kancerit. Gjithashtu, trangujt e përmirësojnë gjendjen e flokëve, lëkurës dhe ndihmojnë në heqjen e të gjitha toksinave të trupit. Krejt çfarë duhet të bëni për t’i pasur këto përfitime shëndetësore të kastravecit, është të shtoni trangullin në ushqimin tuaj. Trangulli i […]


Pasi ta shihni se sa shërues është lëngu mbi kos, më nuk do ta derdhni

NË VEND QË TA DERDHINI, EKSPERTËT REKOMANDOJNË QË TA PËRZIENI, SEPSE NË TË GJENDEN PROTEINAT, TË CILAT I OFROJNË ORGANIZMIT NJË NIVEL TË LARTË TË ENERGJISË, BËJNË RIKUPERIMIN E MUSKUJVE SI DHE SHËRIMIN E TYRE TË SHPEJTË, PAS NGARKESËS. Nëse dëshironi të hani kos, ajkë apo jogurt, me siguri një milion herë deri tani kenë vërejtur lëngun misterioz në majë, […]


Thani flokët në mënyrë natyrale vetëm me KAFE

Siç edhe është raportuar nga shkencëtarët anglez, tharësit e flokëve përmbajnë kimikale që ndërlidhen me kancerin. 87 nga 100 gra që i kanë tharë flokët për periudha të gjata kohore kanë vuajtur nga kanceri i gjirit. Përdorimi i produkteve natyrale jo vetëm që do t’ju sjell efekte më të gjata, por edhe do të sigurojnë që të keni flokë më […]


Ky është ushqimi më kancerogjen që ekziston! Shikojeni se si prodhohet në fabrika dhe do të bindeni (Video)

Salsiçet janë ushqimi më i njohur i shpejt në Amerikë dhe vetëm atje hahen rreth 7 miliardë salsiçe gjatë verës.Por, pavarësisht se sa i shijshëm është ky ushqim, salsiçet janë me të vërtetë të dëmshme për shëndetin, transmeton Telegrafi. Zakonisht ato bëhen nga mishi pulës, mishi i lopës dhe i derrit, por procesi i prodhimit përfshinë shtimin e shumë mbetjeve […]


Ja sa duhet të jetë tensioni i gjakut në bazë të moshës tuaj

Presioni i lartë i gjakut është njëri ndër problemet më të shpeshta shëndetësore të kohës së tashme, ndërkaq simptomat janë shumë shpesh të padukshme. Ndonjëherë te personat të cilët vuajnë nga presioni i lartë i gjakut nuk shfaqen kurrfarë simptomash, por ndonjëherë shfaqen të vjellat, mbushja me frymë, marramendja, dhembja e kokës dhe rrjedhja e gjakut nga hundët. Nëse nuk […]


Dyshonte se e dashura e tradhtonte, fut dikë për ta provokuar, por tronditet kur shikon pamjet

Kur ekziston pasiguria në një lidhje, mjafton një shkëndi e vogël që të lindin probleme që në shumë raste qojnë tek ndarja. Por njerëzit shpesh dëshirojnë të testojnë besnikërinë dhe dashurinë e partnerëve të tyre, duke i detyruar të bëjnë gjëra të pakuptimta, transmeton Telegrafi. Një gjë e tillë ka ndodhur me një çift të ri në Shtetet e Bashkuara, […]