Sport


Trajneri i Islandës e vlerëson lartë Kosovën, ja çfarë thotë

Përzgjedhësi i Islandës, Heimir Hallgrimsson thotë se ka respekt për Përfaqësuesen e Kosovës. Sipas tij, edhe pse ekipi më i ri i kualifikimeve të Botërorit nuk ka përvojë, duhet pasur kujdes nga lojtarët e tij të papërshtatshëm. Ai e ka përshëndetur edhe punën e trajnerit Albert Bunjaki, derisa shton se islandezët janë me fat që […]


Milan kërkon futbollistin e Sportingut

Milan është vënë pas mbrojtësit Sebastian Coates Drejtuesit e Milanit kanë përcjellë mbrojtësin e Sporting Lisbonës kundër Real Madridit, Sebastian Coates, i cili tregoi paraqitje fantastike. Coates është i huazuar nga Sunderland dhe në fund të këtij edicioni mund të shitet në Sporting për 6 milionë euro. Por, Milan dëshiron të hyjë në negociata me […]