ShowBiz


Kujdes, vaji i kokosit nuk është i shëndetshëm

Asociacioni Amerikan i Zemrës ka lëshuar kohët e fundit një raport udhëzues kundër përdorimit të vajit të kokosit. Ky asociacion rishikoi të dhënat ekzistuese mbi yndyrën e ngopur, duke gjetur se vaji i kokosit rritë…Kjo ishte gjyshja e Erës dhe Norës (Foto)

Fotografi e viteve 70-ta realizuar në Isniq, nga fotografja suedeze Ann Christine Eek Muzika është punë gjenesh. Zonja që luan me def, quhet Hyre Tahirsylaj dhe është gjyshja e ndjerë e pop ikonës kosovare Era…


Ja çfarë i bëjnë Medës për ditëlindje (Foto)

Këngëtari kosovar që është njëri ndër më të kërkuarit, Meda sot ka ditëlindjen. E për këtë ditë, atij kanë nisur t’i vijnë shumë urime nga kolegët e tij, shkruan Indeksonline. Ajo që bie sy në…