Rreth 700 policë për derbin e Tiranës. Masat, me kosto mbi 800 mijë lekë

Në prag të derbit të radhës mes Tiranës dhe Partizanit, ku përveç spektaklit nuk kanë munguar as incidentet, policia e kryeqytetit bën apel për vetëpërmbajtje të tifozërive respektive. Rreth 700 forca policore do të jenë në gatishmëri, ndërsa nën vëzhgim do të jenë tifozët e “listave të zeza”. “Tifozët do të jenë nën vëzhgim para, […]


Prostitucioni në Tiranë, flasin dy vajza: Ja ku rrimë dhe sa paguhemi

Një 26-vjeçare me inicialet L.D, beqare me tre fëmijë vjen që nga qyteti i Fierit për të ushtruar prostitucion në Tiranë, në zonën e ndodhur prapa Pallatit të Kulturës. Por aty nuk është e vetmja, pasi ka siç edhe dihet, kjo zonë njihet tashmë si “zona e nxehtë” në kryeqytet ku ofrohet seks në këmbim […]


No Picture

Lajm i mire ! Sulmi në zemër mund të parashikohet një muaj më parë

Nëse i injoroni këto shenja, do të rrezikoni jetën tuaj. Kuptoni trupin tuaj me seriozitet… Pothuajse 50% e njerëzve që kanë përjetuar sulm në zemër, pohojnë se kanë pasur simptoma rreth një muaj më parë, por shumica e tyre nuk i kanë kushtuar vëmendje dhe kjo neglizhencë ndoshta iu ka kushtuar shumë në jetë! Disa nga pacientët që i kanë […]


Kujdes! Ja cilat ushqime dëmtojnë dhëmbët tuaj

Kujdes! Ja cilat ushqime dëmtojnë dhëmbët tuaj MË: 27 NËNTOR 2016 NË ORA: 17:27 ; ; Ilustrim Gjatë gjithë jetës jemi edukuar për kujdesin e dhëmbëve duke i cilësuar të një rëndësie të veçantë por pavarsisht kujdesit të përditshëm, është shumë e vështirë të heqim dorë nga disa ushqime të cilësuar si shumë të dëmshme për shëndetin e dhëmbëve. Sheqerkat […]


Shkon në spital me grip e kthehet pa këmbë

Një baba humbi të dyja këmbët, pasi gripi i tij sezonal rezultoi se në fakt ishte sepsis. James Mackey nga Bracknell në Berkshire u dërgua në spital pasi u sëmur në tetor, me atë që fillimisht besohej se ishte një grip sezonal. Ai u shtrua me urgjencë, por pas 2 javësh në kurim intensiv, mjekët dalluan se këmbët e tij ishin […]


Tragjedi ne Mallakastër! Kërkohej prej 2 javësh, gjindent i vdekur 57-vjeçari ne …

Trupi i pajetë i një 57-vjeçari është gjetur pasditen e djeshme në një pyllë në Mallakastër. Burime nga policia thanë se në vendin e quajtur “Pylli i fshatit Kalenjë”, Mallakastër, është gjetur nga një bari i fshatit Kalenjë kufoma e 57-vjeçarit Sh. D., banues në fshatin Kalenjë, Mallakastër, (i shpallur në kërkim për largim nga banesa pa adresë më datën […]


Përdoruesit janë tmerruar nga kjo e re e Instagram (FOTO)

Përdoruesit janë tmerruar nga kjo e re e Instagram (FOTO) 3 SHPËRNDARJE 26 Nëntor 2016 • 17:39 • Zëra të ndryshëm flasin për një komandë të re të Instagram, i cili do të dërgojë njoftime atij që i bëni fotot screen shot. Dhe njerëzit janë tmerruar për këtë, shkruan The Independent. Por megjithatë mos u shqetësoni. Është vetëm një konfuzion. […]


KUJDES! Shikoni mire para se te uleni ne guacen e WC-së (VIDEO)

Nga fakti se pronari i banesës në guacën e WC-së gjeti një gjarpër helmues kobra është diçka edhe më keq … Nëse e keni menduar ndonjëherë nëse nëpërmjet ujërave të zeza në shtëpinë tuaj mund të hyjë një lloj mysafiri i paftuar, përgjigja vjen nga Pretoria në Afrikën e Jugut. Megjithatë, nga fakti se pronari i banesës në guacën e […]


Dieta e çmendur me mollë – për 7 ditë, 5 kilogramë më pak

Dieta e çmendur me mollë – për 7 ditë, 5 kilogramë më pak MË: 6 NËNTOR 2016 NË ORA: 20:27 Ilustrim Përgjatë gjithë shekujve, njerëzit janë përpjekur të humbasin peshë duke përdorur mënyra nga më të çmendurat. Por molla është e “pranishme” në çdo dietë. Kjo pasi mollët janë një element shumë i rëndësishëm dhe i pranishëm në shumë dieta […]


Keni një vrimë të tillë tek veshi juaj? Ja çfarë do të thotë

Një përqindje shumë e vogël e njerëzve, janë të lindur me një vrimë të vogël mbi veshin e tyre. Ata nuk janë aspak të çuditshëm, apo të “huaj”. Përkundrazi, ata janë një segment i vogël i popullsisë që janë të lindur me diçka të quajtur, “sinus preauricular”, që karakterizohet me gyp kongjenitale të dëgjuarit, apo siç është vrima si në […]