Publikohen pamjet e para të arrestimit të terroristit të Stambollit (Foto/Video)

Mediat turke kanë publikuar pamjet e para të arrestimit të Abdulkadir Masharipov, terroristit i cili në natën e Vitit të Ri vrau 39 persona në Stamboll. Mediat turke raportojnë se ai është arrestuar së bashku me një mik të tij nga Kirgistani dhe dy femra. Në momentin e arrestimit terroristi kishte afër edhe djalin e tij. Masharipov më 31 dhjetor […]Skandali në mes të Bllokut/ Ja si shkelet hapur ligji për Linda Ramën (Video)

Një qytetar i indinjuar me padrejtësitë që ndodhin në këtë vend të quajtur Shqipëri, ka kontaktuar pranë redaksisë së JOQ duke denoncuar një fakt mjaft absurd që ndodh në zemër të Tiranës, në zonen e ish-Bllokut. Ai shprehet se janë disa roje pallati që ruajne disa vende makinash përditë dhe përnatë, me turne. Ja si shprehet qytetari: Kur shkon për […]


Zbulohet një merimangë misterioze në Singapor (Video)

Shkencëtarët kanë mbetur të befasuar nga një merimangë misterioze në Sinagapor, të cilës mund t’ja shohësh se si ajo pulson Kjo video e jashtëzakonshme tregon se si kjo merimangë e tmerrshme dhe misterioze pulson, e që ka bërë që shkencëtarët të kruajnë kokën e tyre pa ditur se për çfarë është fjala, Aq është e çuditshme saqë organet e merimangës […]


Nënëlokja shqiptare që përjetoi tri luftëra (Video)

Zela Rexhepi, nga fshati Svircë e Medvegjës,ditë më parë festoi 100 vjetorin e lindjes. Mësoni më shumë për këtë zonjë e cila i kaloi tri luftëra dhe peripecitë jetësore që i ka kaluar gjatë 100 vjetëve. Ndiqeni kronikën e plotë në linkun më poshtë:


E fut tërë mollën në gojë dhe e ha përnjëherë (VIDEO)

Përpjekja e një burri për ta futur tërë mollën në gojë, duke e ngrënë përnjëherësh ka rezultuar me sukses Në vend që të hajë një hamburger të madh apo një pjatë me hot dog, Myles Scott nga Londra, i ka vënë vetes detyrë që të hajë një mollë të tërë, vetëm me një kafshatë. 26 vjeçari e ka filmuar veten […]


Kjo është shtëpia 35 milionëshe e Ozil (Foto)

Mesut Ozil tashmë e ka shtëpinë e ëndrrave të tij Ylli i Arsenalit, Mesut Ozil ende nuk e ka të qartë të ardhmen e tij, pasi nuk ka vendosur për vazhdimin e kontratës. Por, largimi i tij nga Londra do të jetë i vështirë, pasi lojtari ka një shtëpi në vlerë prej 35 milionë eurosh. […]


“Bukuroshja e Gjirokastrës i refuzoi dashurinë Enverit”, ja hakmarrja mizore e diktatorit

Krimet e komunizmit në Shqipëri përbëjnë një kapitull të pahapur, ndonëse për to është folur në 25 vjet pas rënies së diktaturës, kryesisht nëpërmjet kujtimeve fragmentare të atyre që kanë mbijetuar nga pesha e dhunës. Është folur në mediume të ndryshme në mënyra të ndryshme, me tone minimizuese e përkeqësuese, por gjithmonë, duke ndjekur sipërfaqen […]