E rrallë: Lind foshnja me dy binjakë në bark (Video)

Një çift në Hong Kong u gëzua shumë kur zbuloi se do të prisnin ardhjen e një foshnje në jetë. Mirëpo ata u shokuan kur kuptuan se foshnja e tyre në fakt është…shtatzënë, transmeton lajmi.net Ngjarja ka ndodhur para dy viteve në Kinë dhe është një nga 200 rastet e paraqitura në tërë historinë e […]


Korab Shaqiri feston ditëlindjen, kjo befasi e priti (Foto)

Data e sotme është e rëndësishme për këngëtarin Korab Shaqiri, ngase ai sot feston ditëlindjen. Këngëtari sot ka mbushur plot 31 vjet dhe që në orët e para të kësaj dite, atë e pritën shumë dhurata, shkruan lajmi.net. Një tortë me qelësin e muzikës dhe numrin 31 sipër, ishte vetëm njëra nga dhuratat, derisa edhe […]
“Neymar do të transferohet te PSG shkaku i shoqërisë me Dani Alves”

Neymar mund të largohet nga Barcelona këtë verë, dhe të transferohet te PSG shkaku i Dani Alves, të paktën kështu ka thënë me shaka ish-mbrotjësi i Barcelonës, Juliano Beletti. Ai ka thënë se përderisa Alves nuk ishte pjesë e PSG, Neymar ishte i vendosur të qëndronte te katalunasit, transmeton lajmi.net “Përderisa Alves nuk e kishte […]


22 këshilla për t’i shpëtuar mbytjes në det

Në këto ditë vere të gjithë duan freskinë e detit, por ky det po merr jetë njerëzish. Të gjithë që preferojnë bregdetin duhet të kenë parasysh disa këshilla, në mënyrë që askush mos shkojë drejt fatalitetit. Ja disa prej rregullave që duhet të ndiqni gjatë kohës që jeni në det: 1-Mos hyni në det pasi […]


A është ky deputeti i komuniteteve që ja kthej shpinën PAN-it?!

Hoti takohet me deputetin boshnjak, thotë se do ta vazhdojnë bashkëpunimin Kandidati për kryeministër nga koalicioni LAA, Avdullah Hoti mbrëmjen e së shtunës ka qëndruar në Prizren. Ai është takuar me Rasim Demirin, kryetari i partisë VAKAT dhe deputet i zgjedhur i Kuvendit. Në facebook Hoti ka shkruar se do ta vazhdojë bashkëpunimin me partitë […]


Ancelotti gjen fajtorin pas humbjes së thellë nga Milani

Carlo Ancelotti e ka pranuar se skuadra e tij nuk është siç duhet e përgatitur fizikisht Trajneri i Bayern Munichut, Carlo Ancelotti ka fajësuar mos përgatitjen fizike të lojtarëve të tij për humbjen e thellë prej 4:0 nga Milan. “Ne kemi nevojë për më shumë kohë”, ka thënë fillimisht Ancelotti. “Ne jemi duke u përgatitur […]


Këta janë ‘Vip-at’ me tatuazhe në vendet intime (Foto)

Tatuazhet gjithmonë kanë qenë një trend mjaft i ndjekur. Shumë njerëz dëshirojnë të kenë një tatuazh kuptimplotë dhe ta bëjnë atë në një vend perfekt. Vitet e fundit janë shtuar shumë tatuazhet në çdo pjesë të trupit, por ata më të përfolurit dhe që njerëzit kanë kuriozitet për t’i parë janë në zonat intime. Edhe […]


Formacionet, Real Madrid – United (Foto)

Real Madrid dhe Manchester United do të takohen sonte në një miqësore në San Jose Sonte pritet një ndeshje mjaft interesante në mes të Real Madridit dhe MAnchester Unitedit, ku të dy skuadrat pritet të luajnë me lojtarët më të mirë. Për Realin kjo do të jetë ndeshja e parë, ndërsa për Unitedin ndeshja e […]