Nëna që ka lindur 9 djem, shtatzënë sërish menjë…. djalë!

Gruaja Alexis Brett, 37 vjeçe dhe bashkëshorti i saj David, 42 vjeç, mendohet të jenë çifti i parë në Angli që kanë 9 djem rresht dhe presin të 10-in. Nëntë palë rroba me baltë, çorape të djersitura të rreshtuara si kukullat ruse nga më e madhja tek më e vogla. Përveç tyre janë dhe nëntë uniforma shkolle, apo veshje të […]


Edhe unë e edhe burri im e tradhtonim njëri-tjetrin!

Jam 55 vjeçe, nga Ferizaj. Që kur isha 20 vjeçe u njoha me tim burrë, me të cilin pastaj u martuam dhe i kemi dy fëmijë. Por, pas pesë vjetësh të martesës sonë njoha një të ri dhe rashë në dashuri me të. Njëjtë kishte vepruar edhe im burrë me sekretaren e tij, me të cilën pastaj ishte pesë vjet […]


Tenton të bëjë twerk, i dalin të pasmet bombastike live (VIDEO)

Ndonjëherë gjërat nuk shkojnë ashtu siç do ti! Lateysha Grace, bomba super seksi në një ‘live show’ pasi prezantuesi i kërkoi të bënte ‘twerk’ ajo pranoi, por gjithçka nuk shkoi mirë, transmeton lajmi.net Ajo posa u vendos për të vazhduar ‘shfaqjen’ e tradhëtoi fustani dhe i dolën të pasmet, shikoni videon:


Basha rizgjidhet kryetar i PD me 91 për qind të votave

Lulzim Basha do të drejtojë Partinë Demokratike edhe për katër vitet e ardhshme. Në të gjitha qytetet ku votat tashmë janë numëruar, kreu aktual i PD, Lulzim Basha, kryeson me të paktën dyfishin e votave. Basha është shpallur zyrtarisht kryetar i partisë Demokratike pasi ka fituar garën kundër Eduard Selamit, me 91% të votave. Gjithsej […]


Zyrtare: City transferon yllin e Realit (Foto)

Mbrojtësi brazilian, Danilo është larguar nga Real Madrid për të kaluar te gjiganti i Premierligës, manchester City. Lajmi është konfirmuar nga të dy skuadrat, ndërsa lojtari ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare. /Express/


Gruaja118 vjeçare nga Turqia tregon sekretin e jetëgjatësisë

Asiye Sutlu, një grua turke, e cila mbushi 118 vjeç në prill, ka treguar se cili është sekreti i saj për jetëgjatësinë. Për mediat turke ajo ka treguar se gjithmonë është ushqyer me ‘ushqim organik’ përkundër vuajtjeve nga diabeti dhe presioni i lartë i gjakut, transmeton portali arbresh.info “Gjithmonë jam ushqyer me ushqime lokale, kos […]


Mos harroni, sonte na pret ndeshja më e madhe e kësaj vere

Njëra nga ndeshjet më interesante të kësaj vere, zhvillohet sonte. Me fillim nga ora 23:00, në kuadër të International Champios Cup, takohen gjigantët e Evropës, Real Madrid dhe Manchester United. Kjo ndeshje do të jetë një parapërgatitje për të dy skuadrat, para përballjes së 8 gushtit në kuadër të Superkupës së Evropës. Përballja Real Madrid […]


Neymar në PSG, Messi “konfirmon” gjithçka në Instagram (FOTO)

Kalimi i Neymarit te PSG, tashmë duket një çështje e kryer. Spekulimet për kalimin e brazilianit në Francë, i rritë vetë Lionel Messi. Argjentinasi ka fshirë të gjitha fotografitë që ka pasur në Instagram me Neymarin, për të rritur dyshimet për një lajm të mundshëm të tij. PSG raportohet se do t’i paguajë klauzolën 222 […]


Blero e nis ditën me një dedikim për Afronën (Foto)

Këngëtari Blero Muharremi dhe e fejuara e tij, Afrona Dika janë një nga çiftet që më së shumti ia shpehin njëri-tjetrit dashurinë publikisht. Ata pothuajse çdo ditë publikojnë foto dhe statuse në rrjete sociale të cilat janë dedikim për njëri-tjetrin, shkruan lajmi.net. Pas mesazhit urues të Afronës për ditëlindjen e Bleros, radha është tek Blero […]


Gjiganti i Evropës ofron 100 milionë euro për Coutinhon

Liverpooli do të vihet sërish në provë për Philippe Coutinhon. Pas refuzimit të ofertës së parë të Barcelonës prej 80 milionë euro, skuadra nga La Liga ka përgatitur një ofertë të re për asin brazilian. ‘The Mirror’ shkruan se Barcelona do t’i ofrojë 100 milionë euro për Coutinhon, para këto që do t’i ketë në […]