Lajme
Sela: U sulmova nga dhunuesit e Kuvendit

Kryetari i LR-PDSH-së Ziadin Sela në një prononcim për Strugalajm.com konfirmon se edhe ai ka qënë shënjestër e grupit që sulmoi deputetet në parlamentin e Maqedonisë Edhe pse nuk pranoi të flas më shumë detaje…


Osmani: Bëjmë apel për qetësi tek protestuesit

Bujar Osmani zëdhënës i BDI-së flet për deputetët e BDI-së që gjenden në godinën e kuvendit. Osmani konfirmon se janë sulmuar edhe deputetët e kësaj partie. Bujar Osmani apeloi që qytetarët të mbeten të qetë…
Një dëshmi që Adelina i ka rritur të pasmet (Foto)

Adelina Tahiri jo rrallë herë shfaqet shumë seksi dhe me shumë stil. Tahiri tash e sa ditë po qëndron në Nju Jork, ku herë pas here po freskon rrjetet sociale me fotografi të ndryshme. Me paraqitjen e radhës ajo duket e veshur me stil të veçantë, porse janë të pasmet e saj ato të cilat […]LSDM po bën befasi në zonat shqiptare në Maqedoni

Deri më tani janë numëruar një numër i vogël fletësh votimi në zonat shqiptare, por ajo që bie në sy është një rritje e ndjeshme e mbështjes për partinë maqedonase LSDM ndryshe nga zgjedhjet e…