Lajme

Dorëzohet Ivanov, Zaev formon sot qeverinë (Foto)

Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov, pritet t’i japë sot në orën 12 mandatin për formimin e qeverisë së re kreut të LSDM-së, Zoran Zaevit. Ndërkohë, sipas medieve të Maqedonisë, lajmi është konfirmuar për “Press24” nga…Noizyn sapo e sfidoi hapur këngëtarja e famshme [FOTO]

Edhe pse nuk i pëlqen ta krahasojnë me të tjerë, këtë herë i duhet ta pranojë. Nëse deri më tani kishit parë Noizyn teksa na shfaqte nëpër foto apo video jetën luksoze me makina dhe orë të shtrenjta, këtë herë del dikush që e sfidon. Ajo është femër dhe një emër i njohur për të […]


VV: Numër alarmant i punëtorëve të vdekur në vendin e punës

“Vetëm në këtë vit, në vendin e punës kanë vdekur 6 punëtorë… Në shumicën e rasteve nuk ka as shpagim as kompensim”, tha Driton Çaushi. Lëvizja Vetëvendosje ka organizuar një aktivitet simbolik në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë me rastin e 1 Majit – Ditës Ndërkombëtare të Punëtorëve. Përmes këtij aktiviteti Vetëvendosje ka thënë se kanë […]Legjenda e boksit gjendet në “Wembley”, kështu përshëndetet me Joshuan e Klitschkon (Video)

Legjenda e boksit, Evander Holyfield, gjendet në “Wembley”. Anthony Joshua – Wladimir Klitschko, është meçi që janë duke e pritur të gjithë me padurim dhe pritet të fillojë nga ora 23:00, shkruan Gazeta Express. Tashmë edhe legjenda e boksit, Evander Holyfield, gjendet në stadiumin “Wembley”, aty ku do të zhvillohet meçi. Ai takoi Anthony Joshuan […]