Lajme


LSDM po bën befasi në zonat shqiptare në Maqedoni

Deri më tani janë numëruar një numër i vogël fletësh votimi në zonat shqiptare, por ajo që bie në sy është një rritje e ndjeshme e mbështjes për partinë maqedonase LSDM ndryshe nga zgjedhjet e…


Garë e ashpër mes BDI’së dhe Besës për vend të parë

Rezultatet e para nga zgjedhjet e zhvilluara sot në Maqedoni tregojnë për një garë të ashpër ndërmjet Bashkimit Demokratik për Integrim dhe Lëvizjes Besa në mesin e partive shqiptare. Të dhënat fillestare janë dëshpëruese për…