Kuriozitete

Femra, kujdes! Nëse partneri zbulon këto gjëra për ju, do rrezikoni shumë

Në një lidhje duhet të tregoheni të kujdesshëm me gjërat që i shprehni të partnerit tuaj. Edhe pse ju jeni të sinqertë me njëri-tjetrin, sipas intv.al sërish duhet të tregoni kujdes me ato çfarë shprehni. Ekspertët ju sugjerojnë të mos i thoni këto gjëra: 1. Komunikoni sërish me ish-partnerin Edhe pse ka besim te ju, kjo gjë ndoshta është e […]


Ushqimet që parandalojnë gërhitjen gjatë natës

Gërhitja është një problem shqëtësues, jo vetëm për personin që i ndodh, por edhe për gjithë pjesëtarët e tjerë. Të gjithë kemi të paktën një person në familje që gërhet. Gërhitja krijohet si pasojë e bllokimit të rrugëve të frymëmarrjes ose nga prania e mishit të huaj në hundë. Sipas studiuesve, jo gjithçka varet vetëm nga mënyra e të fjeturit, […]


Pasta e dhëmbëve përdoret edhe për…..

Do të befasoheni të mësoni se, përveç larjes së dhëmbëve, pasta e dhëmbëve është një produkt që mund të përdoret për shumë gjëra në shtëpi. Disa prej ideve më poshtë mund të duken të çuditshme, por funksionojnë – provojeni edhe vetë! 1. Argjendi i fshirë në disa gjëra mund të kthehet përsëri nëse e fërkoni atë me një sasi të […]


Mos flini kurrë me flokë të lagur. Ja përse!

ë flesh me flokët e njomë është shumë herë më e dëmshmë nga ç’mund ta merrni me mend. Dhimbje koke: Fjetja me kokën lagur mund të shkaktojë dhimbje koke. Kjo ndodh pasi gjatë gjumit temperatura e trupit rritet duke krijuar një çrregullim ndërmjet temperaturës së sipërfaqes së skalpit dhe lagështisë së flokëve. Me siguri të nesërmen në mëngjes do të […]


Nëna përkëdhel beben: Ky xhirim ka pushtuar miliona njerëz! (Video)

Bebja nga xhirimi është aq e ëmbël sa që kënaqja e saj me përkëdheljen e nënës ka bërë për vete më shumë se 11 milionë njerëz në Facebook. Çdokush ka nevojë për përqafim të ngrohtë apo së paku për prekja të ngrohët, në mënyrë që më lehtë dhe më bukur të përballet me përditshmërinë jo rrallë të zymtë, Mirëpo, bebet […]E vetme në ashensor, veprimi i gruas ka shokuar të gjithë (Video)

Një situatë mjaft e sikletshme dhe komike është filmuar në ashensor diku në botë. Në video shihet një grua që vendos t’i kryejë aty nevojat e saj të momentit në ashensor, pasi duket se nuk ka duruar më. Në video duket që ajo përpiqet të rezistojë, por pas disa minutash e pa vërtetë veten ngushtë. Në këtë moment ajo nuk […]


Fëmija me qafën elastike, kthen kokën prapa për 180 shkallë (Video, +18)

Pasi kap flokët me njërën dorë, me tjetrën e shtyn fytyrën dhe e rrotullon për 180 shkallë, Me të kryer këtë veprim të çuditshëm, nxjerr gjuhën që të mahitet me të pranishmit. “Më shkaktoi mundim, nuk po mund ta shoh”, si dhe “moment rrëqethës, që mund të shkaktohet vetëm nga djalli”, janë dy komentet që kanë marrë më së shumti […]


Hedh kënaçen në tokë në prezencë të pastruesit të rrugëve, ky veprim i kushtoi shtrenjtë (Video, +16)

Puna e secilit njeri duhet të respektohet, e në veçanti e atyre që kujdesen për pastërtinë dhe mirëmbajtjen e rrugëve të qytetit në të cilin jetojmë. Por nuk ndodhi kështu me një qytetar të pandërgjegjshëm i cili në prezencë të pastruesit të rrugëve hedh në tokë një kënaçe, dhe ky veprim nervozoi tej mase pastruesin i cili i kërkon ta […]


Gjykatesi Zvicerran: Rasti qe nuk do ta harroj kurr eshte kur nje Shqipetare duke ikur nga i ati..

Roland Wiprächtiger ka qenë 20 vjet gjykatës në Kantonin e Luzernit. Shpesh ai është gjendur para vendimeve të vështira: të largojë një shtetas të huaj nga Zvicra apo t’ia ofrojë një shans të dytë. Në të shumtën e rasteve Wiprächtiger ishte përcaktuar që çdo të huaji t’i jepte një shans i dytë. Kështu ai nisi të interesohet për shqiptarët dhe […]