Kuriozitete

Ja për çfarë shërben hapësira bosh në fund të kapakut të stilolapsit

Tek shumica e stilolapsave kapaku është i hapur në fund. Por për çfarë shërben kjo hapësirë e hapur? Hapësira në fund të kapakut të stilolapsave është dizajnuar si masë mbrojtëse për fëmijët në rast se ata e gëlltisin. Në një rast të tillë kur një fëmijë e gëlltit dhe i ngecet në fyt, kjo vrimë i mundëson qarkullimin e ajrit.


20-vjeçarja realizon ëndrrën ditën e vdekjes (Foto)

Një vajzë që vuante nga kanceri i kockave ka plotësuar ëndrrën e saj ditën që ndërroi jetë. 20-vjecarja e dinte se kishte vetëm disa ditë kohë dhe planifikoi që të vdiste e bukur. Racine Pregunta nga Filipinet duket shumë e bukur në fotot e publikuara nga motra e saj. Ajo shfaqet në arkivol me grim dhe me flokë të kuruar […]


Për tri ditë do ta largoni gurin nga veshkat: Ilaçi popullor i cili përdoret per më shumë se 300 vjet!

Guri në veshka shkakton dhembje e cila mund të shfaqet në pjesën poshtme të stomakut dhe në gilca, në shpinë dhe nën brinjë. Veç kësaj, personi urinon shpesh, urina ka erë të fortë e cila ka ndryshuar ngjyrën dhe shkakton të vjella. Gurët në veshka janë agregate kristalesh të mineraleve të shkrira në urinë, të cilat zakonisht formohen brenda veshkave […]


Dhurata e veçantë!

Një ditë një vajzë 11 vjeçare e pyet babanë e saj: Çfarë do më blesh për 15 vjetorin tim të lindjes? Babai u përgjigj: Ka shumë kohë deri atëherë bija ime… Kur vajza mbushi 14 vite, iu shfaqën probleme me shëndetin dhe u shtrua në spital. Mjekët i thanë të atit se vajza kishte një zemër të dobët, dhe mundësitë […]


Pak uthull molle para gjumit. Ja për çfarë do t’ju shërbejë!

Konsumimi i uthullës së mollës të holluar në ujë, është një mënyrë efektive që trajton probleme të ndryshme shëndetësore, duke përfshirë: Problemet me tretjen: Paaftësia e trupit të tretë siç duhet ushqimin e konsumuar, ju çon në tepricë acidi, fryrje, vjellje, kapsllëk, dhe pagjumësi. Konsumi i një përzierje: një lugë çaji mjaltë, një lugë çaji uthull molle dhe një gotë […]


Çifti bleu shtëpinë e re, surpriza i priste në oborrin e shtëpisë (Foto)

Një shenjë e vërtetë e terrorit që ka ekzistuar në vitin 1961. Në shpërngulje gjithmonë zbulon detaje të papritura në shtëpi të re, fqinjët ndoshta shumë të zhurmshëm, apo gjëra nga më të ndryshmet, por një çift në Kaliforni ka zbuluar në shtëpinë e tyre të re një bunker bërthamor. Colleen dhe Chris Otcasek blenë shtëpinë e tyre që e […]


Maskë me tre përbërës për fytyrë të yndyrshme

Kjo maskë me kos, portokall dhe Aloe Vera pastron fytyrën thellësisht, duke i dhënë saj një shkëlqim që e keni dëshiruar gjithnjë. Po ashtu, ajo mbyll poret e zgjeruara nga yndyra duke e lënë fytyrën tuaj të pastër dhe të shëndetshme. Përbërësit: 1 lugë çaji kos 2 lugë gjelle lëng portokalli Pak lëkurë e grirë portokalli 1 lugë çaji xhel […]


Vajzat janë gjithnjë speciale

Një çift kishte vendosur të martohej dhe ditën e parë te martesës se tyre i kishin premtuar njëri – tjetrit se kushdo që do të trokiste në derën e tyre nuk do ja hapnin dhe u betuan që do ta mbanin premtimin. Pasi dasma u bë në shtëpinë e tyre trokitën të afërmit e burrit për t’i vizituar. Bashkëshortët ishin […]


Vendosni një kub akulli në këtë pikë dy herë në ditë, rezultatet janë mbresëlënse

Mjekësia tradicionale kineze është e bazuar në besimin se energjia (chi apo qi) rrjedhë përmes dhe përreth trupit përgjatë meridianëve. Akupunkturistët dhe tjerët të cilët e praktikojnë këtë mjekësi besojnë se sëmundjet ndodhin kur diçka e bllokon chi-në ose e shkakton të bëhet e pabalancuar. Duke ndihmuar në rritjen e rrjedhës të chi-së përgjatë trupit, organet mund të funksionojnë me […]