Kuriozitete

Nuk jam bërë aspak pishman që tradhtova burrin!

Nuk pendohem për asgjë! Unë që po ju shkruaj jam një nënë me dy fëmijë nga një zonë afër Korçës. Jam martuar para tetë vjetësh me një djalë që jetonte vetëm 40 minuta larg nga zona ku jetoja unë me familjen time. Për këtë djalin ndërhyri xhaxhai im. Pretendenti, që më pas u bë burri im, jetonte prej disa vitesh […]Kjo mënyrë e të gatuarit të orizit ju shkakton sëmundje të rënda

Miliona njerëz në të gjithë botën po venë në rrezik shëndetin e tyre, duke e gatuar orizin në mënyrë të gabuar. Paralajmërimi vjen nga shkencëtarët ,të cilët falë disa eksperimenteve të realizuara sëfundmi kanë dalë në konkluzionin se metoda e zakonshme e gatimit të orizit, zierja e tij me ujë derisa të ky i fundit të avullojë, vë në rrezik […]


Llumi i kafesë, katër përdorime të rëndësishme

Nëse konsumoni kafe turke me siguri që nuk e keni menduar kurrë se llumin e saj mund ta përdorni për gjëra të tjera.Po po, llumi i kafesë ka përdorime të veçanta prandaj pasi të lexoni këtë artikull nuk do ta hidhni më. Llumi mund të përdoret në:6 ditë më parë Të gjithë e hedhim fundërrinën e kafesë pasi e pijmë, […]


Mos e lini fëmijën tuaj të ulet në pozitën “W” (Video)

Pozita “W” e uljes zakonisht përdoret nga fëmijët. Kjo është pozitë standarde e uljes, pasi që fëmijët ndjehen më të sigurt dhe e kanë më të lehtë qëndrimin ulur. Por, shumica e prindërve nuk i njohin rreziqet që i sjell ulja në këtë pozitë, Efektet negative të kësaj pozite përfshijnë probleme ortopedike, ngadalësim në zhvillimin e kontrollit postural dhe stabilitetit […]


Ja si bëhen “letrat” për punë në Gjermani dhe Austri për vetëm 200 euro

Shumë shqiptarë japin nga 20-30 mijë euro, për t’i bë “letrat” për të punuar në vendet perëndimore përmes martesave fiktive. Mirëpo në Serbi kanë zbuluar një metodë tjetër me çmim shumë më të lirë. “Nusja” fiton deri 2.000 euro, kurse “dhëndri” pasaportë të BE-së dhe mundësi për të punuar në vendet perëndimore, më së shumti në Austri dhe Gjermani. Kjo […]


E la gruaja, ajo çfarë vendosi të bëj është më se e tmerrshme (Video)

Në internet sot shohim përmbajtje të llojllojshme, e që disa prej tyre janë vërtetë të tmerrshme, Djaloshi që do të shihni në videon më poshtë, është ndarë nga gruaja e tij, e që ajo ka vendosur ta lë shtëpinë dhe të ikë. Nga dëshpërimi I madh, ky kishte vendosur ta digjte shtëpinë dhe të bëjë video inçizim gjatë këtij veprimi. […]


Meshkuj! Nëse një femër ju jep këto shenja, bëhuni gati për seks

Këtu hidhet poshtë edhe legjenda se gjinia femërore është shumë e vështirë për t’u kuptuar, në fakt ato e kanë thuajse të pamundur të fshehin dëshirat dhe instiktet e brendshme. Ekzistojnë sinjale që tregojnë se ato po ju ftojnë në dhomën e tyre të gjumit, ose po vetëftohen në tuajën. Sytë e saj rrotullohen gjithandej.Kjo është pjesa më e ndërlikuar. […]


I zuri gjumi teksa bënin seks, çfarë u ndodh më pas do t’iu lërë pa fjalë

Çfarëdo vështirësie të kemi në jetë, ndonjëherë gjëja më e mirë është fakti që kemi internet dhe hallin tonë mund ta themi aty, në mënyrë që të përfitojmë nga eksperiencat e të tjerëve. Në një situatë të sikletshme dhe paniku, një vajzë bëri pikërisht këtë gjë. Ajo kërkoi ndihmë pasi fatkeqësisht organi gjenital i të dashurit i kishte ngecur brenda […]


“Ju bëftë mirë dreka, po të doni kam një gocë për…seks”, si u zbulua pronarja e lokalit

“Ju bëftë mirë dreka”. Po të doni kam dhe një gocë, me të cilën mund të mund të bëni seks kundrejt pagesës. Përmes kësaj ftese, 50-vjeçarja Abibe Sh. Pronare e një lokali në rrugën Tiranë – Elbasan, joshte klientë të ndryshëm për të kryer marrëdhënie intime me dy vajza që punonin aty si pastruse. Nëse ndokush prej tyre shfaqte gatishmëri, […]