Kuriozitete

Një vjeçarja detyrohet të vë fashë çdo ditë, ja çfarë bën babai i saj (Foto)

Ja çfarë bën babai për vajzën 1-vjeçare që i duhet të mbajnë fashë çdo ditë Një vjeçarja detyrohet të vë fashë çdo ditë për arsye shëndetësore por gjithmonë janë prindërit ata që mundohen me gjithçka që fëmijët të mos ndihen keq. Dashuria e prindërit është e pa krahasueshme, nuk mund ta përshkruash me fjalë. Këtë e tregon edhe ky prind […]


Mbesa e Inis Gjonit i “vërsulet” gruas shtatzënë: Copë m…, tezja ime me taksat e tua fshin b…

Anna Lika, mbesa e Inis Gjonit është kapur keq me një zonjë, e cila ka komentuar në një prej lajmeve të publikuara në JOQ.al në lidhje me kërkesën për dëmshpërblim të Gjonit, pas videos intime të bërë publike disa vite më parë. Teksa Inisi kërkon 200 mijë dollarë dëmshpërblim nga shteti, gruaja komenton se “dhe për pak dhe atë video […]


Bëjeni këtë çdo mëngjes dhe do të dukeni shumë vite më e re

ërderisa shkenca dhe mjekësia çdo ditë po tenton të zbulojë metoda të reja se si të zgjasim jetën, ne kemi gjetur një mënyrë për të “ndalur kohën”. Gazetain ju tregon sekretin e çmuar: e gjitha çfarë ju duhet për të qëndruar të rinj çdo ditë është kafe dhe qumësht. Do t’ju duhet: – Kafe e bluar vetë; kjo pasi një […]


Ja çfarë moti na pret gjatë Ramazanit (Foto)

Nesër fillon muaji i Ramazanit – dhe për të gjithë ata që kanë vendosur të agjërojnë, meteorologët kanë lajme të mira. Sipas parashikimit afatgjatë – një mujor – në AccuWeather, temperaturat në Kosovë, përkatësisht në Prishtinë, nuk do të kalojnë pothuajse as mbi 30 gradë – që nënkupton se moti do të jetë i freskët për këtë periudhë, Dita e […]


Trudeau u drejtohet muslimanëve për Ramazan si asnjë politikan tjetër! (Video)

Kryeministri Kanadez Justin Trudeau njihet si politikani me i afert dhe i dashur per momentin. Ai ka vendosur qe myslimanet qe jetojne ne Kanada ti nderoj me nje dedikim, ku ua uron Ramazanin dhe u uron miresi ne familje. Trudeau, si asnje politikan tjeter, e fillon fjalimin e tij me Selam Alejkum, dhe e vazhdon duke lartesuar kontributin e myslimaneve […]


Harrojeni Andrrën, motra e saj mahniti me bukuri në ditëlindjen e Ansit (Foto)

U organizua festë madhështore për ditlindjen e parë të Ansit, djalit të Sinan Hoxhës dhe bukuroshe Andrra Destanit. U krijua një atmosferë shumë e bukur në këtë ditëlindje pasi kishte të ftuar veçantë, ndër ta edhe shumë fytyra publike. Ajo që na bëri kësaj radhe përshtypje është motra e Andrrës, e cila mahniti me pamjen e saj në këtë festë. […]
Ndarja dhemb sa djegia me zjarr

Nëse keni menduar që lëndimi emocional pas ndarjes nuk është real, e keni gabim. Dhembja emocionale djeg sikur zjarri, vërtet është kështu. Çdo femër dhe mashkull, të cilëve ndonjëherë u janë thyer zemrat, e di…