Articles by Lajme

Rezultatet e para: Macron dhe Le Pen në balotazh

Rezultatet e para preliminare të zgjedhjeve presidenciale në Francë bëjnë të ditur se balotazhi do të zhvillohet ndërmjet Macron dhe Le Pen. Sipas Guardian, Macron ka fituar 23.7% të votave kurse Le Pen 21.7%, transmeton lajmi.net Tashmë të gjitha qendrat e votimit janë mbyllur, dhe pritet numërimi i votave. /Lajmi.net/


Momenti kur Zidane dhe Enrique u kacafytën në El Clasico (VIDEO)

Ata mund të jenë të moshuar, por temperamentin dikur e kishin shumë të theksuar kundër njëri-tjetrit. Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane dhe ai i Barcelonës, Luis Enrique kanë qenë rivalë kaherë kur janë përballur me njëri-tjetrin si lojtarë, duke edhe duke u kacafytur.


Gjakoset Messi, çfarë po ndodh? (FOTO)

Marcelo me një goditje në fytyrën e Messit ka gjakosur këtë të fundit, ku u desh edhe intervenimi i mjekëve. Për fatin e mirë të Barcelonës, gjithçka shkoi mirë për argjentinasin.


Nuk do ta besoni çfarë iu ka bërë Xavi lojtarëve të Barcelonës në hotel (FOTO)

Para se ekipi të niset për “Bernabeu”, Xavi ka vizituar lojtarët në hotel, për t’i motivuar ata para një ndeshje tejet të rëndësishëm, që mund të vendosë shumë sa i përket titullit të kampionit në La Liga. “El Clásico” është ndeshje shumë vendimtare për titull. Është ndeshje që vendos shumë, sidomos për Barcelonën, pasi nëse […]


Dortmund dhe Bayern në garë të ashpër për sulmuesin e talentuar

Njëri nga sulmuesit më të talentuar në Evropë padyshim që është edhe Enes Unal. Reprezentuesi turk është i huazuar tek skuadra holandeze Twente nga gjiganti anglez Manchester City. Por huazimi duket se i ka bërë mirë atij, pasi ka shpërthyer në Holandë duke shënuar gola të rëndësishëm. Në 31 ndeshje në të gjitha garat, Unal […]


Rreth 40 mijë qytetarë të Kosovës kanë hequr dorë nga nënshtetësia

Kryesisht për shkak se në vendet ku jetojnë nuk lejohen dy shtetësi. Që nga viti 2009 rreth 40 mijë qytetarë kanë hequr dorë nga nënshtetësia e Kosovës, bëjnë të ditur zyrtarë të Ministrisë së Punëve të Brendshme. Në MPB bëjnë të ditur se vetëm tre muajt e parë të këtij viti 1350 persona kanë hequr […]


Le Pen: Ne ofrojmë alternativën e madhe, Franca është në rrezik

Kandidatja ekstreme për presidente e cila ka siguruar raundin e dytë, Marine Le Pen ka folur para adhuruesve të saj. Ajo ka thënë se partia e saj ofron alternativën e madhe për Francën, pasi sipas saj shteti është në rrezik, transmeton lajmi.net “Ne ofrojmë alternativën e madhe në garën presidenciale. Mbijetesa e Francës është në […]


Ky do të jetë super-transferimi i Barcelonës në verë (FOTO)

Barcelona identifikon objektivin më të madh të verës në afatin kalimtar. Klubi katalunas ka shprehur interesim të fuqishëm për mesfushorin e Tottenhamit, Christian Eriksen. Sipas “The Mirror”, negociatat mes klubeve kanë nisur, përcjellë “Lajmi.net”. Nuk dihet ende shuma që kërkojnë Spurs për danezin, por Barcelona është gati që të hapë arkat për një blerje të […]


Ja cila këngëtare shqiptare iu shërben vjehrrive kafen në bikini (Foto)

Këngëtarja Gjyste Vulaj ishte e ftuar në emisionin ‘Xing me Ermalin’. Ajo ka habitur të gjithë me një deklaratë të saj, me ç’rast tha se në sezonin e verës ajo kalon pjesën më të madhe të ditës në bikini, madje tha se edhe vjehrren dhe vjehrrin e shërben me bikini, shkruan lajmi.net. “Kam një pishinë […]


E tmerrshme: Tifozi verbon gjyqtarin duke i hedhur ngjyrë në sy (Video)

Një ngjarje e tmerrshme dhune ka ndodhur në futbollin e Norvegjisë Deri sa po zhvillohej një ndeshje në futbollin norvegjez, një tifoz ka hyrë në fushë, ku ka sulmuar gjyqtarin anësor. Ai i ka hedhur ngjyrë në syrin e djathtë, duke ndërprerë edhe ndeshjen, pasi ai nuk mund të shihte. Sipas lajmeve të fundit, anësori […]