Aktualitete


Boateng me kërkesë speciale për këngëtarin shqiptar (FOTO)

Albert Stanaj ka qëndruar në kontinentin evropian. Ai, fillimisht ishte pjesë e spektaklit të zbulimit të talenteve “The Voice of Albania” ndërsa më pas ka udhëtuar për në Itali. Stanaj ka qenë mbrëmë i ftuar për të performuar në një event shumë privat të futbollistit KevinPrince Boateng, transmeton Telegrafi. Mesfushori i dikurshëm i Milanit, i […]


Morata: Dua të transferohem te ky gjigant evropian (FOTO)

Alvaro Morata është pranë transferimit në Serie A. Sipas informacioneve të fundit nga “Sky Sport”, ai iu ka treguar përfaqësuesve të tij se dëshiron të transferohet te Milani. Përkundër të kaluarës te Juventusi, Morata pëlqen shumë projektin kuqezi e sidomos historinë e klubit nga “San Siro”, përcjellë “Lajmi.net”. Për të mbeten të interesuara edhe dy […]


Ndjeni shije metalike në gojë? Ja çfarë ndodh

Të gjithëve na ka ndodhur të paktën një herë të ndjejnë në gojë sikur kanë një objekt metalik, por nuk e kemi kuptuar se ky është një sinjal që organzimi na ka dërguar. Nu dukje, shija metalike në gojë nuk është serioze, por ne mund ta ndjejmë atë në rast të një infeksioni që ka […]


Nëntë gjërat që ju mbajnë larg nga gjumi

Pa gjumë, shëndeti juaj mental dhe fizik, po aq sa aftësia për t’u përqendruar në gjërat që bëni, seriozisht vuan. Dhe ta pranojmë të gjithë, pa gjumë, asnjëri prej nesh nuk do të ishte në gjendjen që është. Ka disa mënyra për të fjetur më mirë, si mos konsumimi i kafeinës apo mbajtja e gjërave […]


Afërdita Dreshaj publikon foto intime me të dashurin (FOTO)

Dashuria e tyre shpeshherë u kontestua prej medieve, por jo edhe prej tyre. Afërdita Dreshaj edhe njëherë ka dëshmuar se është e dashuruar “gjer në vesh” në hokeistin çek Jakub Kindl. Bukuroshja shqiptare ka publikuar një fotografi në llogaritë personale të rrjeteve sociale teksa shihet duke e puthur të dashurin Dyshja aktualisht po shijon rrezet […]


Pasi fitojnë titullin ua japin tifozëve, emocionuese çfarë bëjnë (Video)

Copenhagen ka fituar titullin kampion në Danimarkë për herë të dytë radhazi Skuadra daneze, Copenhagen ka fituar titullin e kampionit, për herë të dytë radhazi dhe për herë të 12 në histori të klubit. Pasi morën trofeun, lojtarët shkuan të festojnë me tifozët, të cilëve edhe ua dhanë Kupën. Një tifoz pastaj ka bërë një […]


Historike: Ky është rekordi që sot e vendosi Arsenali

Arsenali është fitues i FA Cup për këtë edicion. Skuadra e Arsene Wenger, ia doli ta shpëtojë sezonin, duke e fituar FA Cup, e në finale mposhtën kampionët e Premierligës, Chelseat. Ndeshjen e zhvilluar në ‘Wembley’, Arsenal e fitoi 2:1, me golat e shënuara nga Sanchez dhe Ramsey. Ky trofe ishte historik për Arsenalin, që […]


Pritje e zbehtë për Kadri Veselin në Skënderaj

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, nuk ka arritur ta mbushë as sallën e një restoranti në Skënderaj gjatë një takimi me qytetarët e kësaj Komune. Në bazë të një videoje të publikuar sot në profilin e kryetarit Veseli në ‘Facebook’ shihet se nuk ka pasur interesim të madh të qytetarëve dhe përfaqësuesve partiak për të […]


Xhaka me dedikim special pas fitores në FA Cup (FOTO)

Granit Xhaka është shprehur shumë i lumtur për suksesin me Arsenalin. Arsenali fitoi FA Cup, duke e mposhtur në finale Chelsean me rezultat 2:1. Triumfin në FA Cup, e ka cilësuar si një emocion jashtëzakonisht të madh Xhaka. “Një emocion jashtëzakonisht i madh që ngritëm kupën e famshme angleze, dhe këtë e bëjmë për të […]