Image llullaku_1481107491-4993100.jpg

“Këpuca e Artë”, Llullaku lë prapa yjet e botës (Foto)

Azdren Llullaku, sulmuesi i Kombëtares shqiptare, e ka lënë prapa vetës Cristiano Ronaldon në garë për “Këpucën e Artë” Super Azdren Llullaku. Shqiptari është i pandalshëm në kampionatin rumun dhe për të nuk kanë të ndalur as vlerësimet dhe stimujt personalë. Një javë më parë, shqiptari u vlerësua me titullin e lojtarit “surprizë” për këtë […]

Read More

Image r_1481091461-3318749.jpg

Të qenit religjioz, është njësoj sikur të jeni të droguar

Aktiviteti i trurit gjatë eksperiencave religjioze duket se është i njëjtë me atë gjatë kumarit, seksit, dashurisë dhe dëgjimit të muzikës. Një studim i fundit, i publikuar në revistën “Social Neuroscience, i cili ka monitoruar aktivitetin e trurit të njerëzve të devotshëm gjatë videove religjioze dhe leximit të thënieve religjioze, ka shfaqur aktivitet në zonat […]


Image fytyra_1481079899-2359961.jpeg

Si të eleminoni dëmet që i shkaktoni fytyrës tuaj

Lëkura e fytyrës janë imazhi i parë që të bie në sy sidomos tek një femër dhe për këtë arsye ato janë më të shqetësuarat për pamjen e tyre. Ndonjëherë lëkura e fytyrës mund të dëmtohet dhe nga shkujdesja e vetë personit, ku një nga këto ka të bëjë me mënyrën e të ushqyerit, por […]


Image ora_1481078238-2039214.jpg

Çfarë duhet të bëni para orës 9 në mëngjes

Kur zgjoheni në mëngjes, ju filloni të mendoni se si do të shkojë dita juaj sot. Fillimisht, duhet të mendoni për aktivitetet që do t’i ndërmerrni në mëngjes, për të pasur pastaj një ditë sa më produktive dhe të këndshme. Më poshtë do t’ju paraqesim disa nga aktivitetet që duhet të bëni në mëngjes, për […]


Image paraliza_1481068586-152640.jpg

I paralizuari i parë nis të lëvizë pas trajtimit me qeliza staminale

Humbi kontrollin e makinës dhe u zgjua në spital i paralizuar nga qafa e poshtë. Kjo është historia e Kristopher Boesen, i cili ka përjetuar një çast nga ata që të ndryshojnë jetën kur makina e tij doli me spirale jashtë rrugës së rrëshqitshme. Doktorët thanë që ai edhe mund të mos ishte më i […]


Image lekura_1481065207-5723609.jpg

Pse e keni lëkurën të thatë

Lëkura e thatë është dukuri e shpeshtë. Ka shumë arsye për shkak të të cilave mund ta keni lëkurën të thatë. Po ashtu ka shumë arsye për shkak të të cilave dëshironi që ajo të mos jetë më shumë e thatë. Ndoshta e shihni si problem estetik, por ndoshta ju mundon e kruara, e cila […]


Image vdekje-780x439.jpg

Tifozët kërcënojnë me vdekje gjyqtarin: Besojnë se gjykoi një penalti të paqenë në kurriz të Besiktasit (Video)

Futbolldashësit kanë mbetur të habitur me vendimet e mbrëmshme të gjyqtarit skocez Craig Thomson. Ky i fundit ndau drejtësinë në ndeshjen e vlefshme për Ligën e Kampionëve mes Dinamo Kievit dhe Besitkasit. Në një ndeshje ku fitorja për ukrainasit nuk do të thotë asgjë, ndërsa për Besiktasin për të kaluar në raundin tjetër të Ligës […]


Image mesa-780x439.jpg

Barcelona mbrëmë theu një rekord kundër Gladbachut

Ndeshja Barcelona-Borussia Monchengladbach, përveç rezultatit 4-0, ishte ndeshja e 300-të për Javier Mascherano dhe e 549-ta për Lionnel Messin, do të hyjë në histori edhe për diçka tjetër; për më shumë se 1000 pasime. Ekipi i drejtuar nga Luis Enrique ka pasuar deri në 1029 herë, nga të cilat 930 pasime (90%) ishin të sakta. […]Image 1_1481104676-1336520.jpg

Detaje të reja për vrasjen e nxënësit në Mitrovicë (Foto)

Një i ri ka mbetur i vdekur si pasojë e të shtënave në “Rrugën e UÇK-së” në Mitrovicë. Ngjarja ka ndodhur para një ore derisa këtë informacion e ka konfirmuar për “Klan Kosovën”, zëdhënësi i Policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti. Zahiti ka thënë se për momentin nuk dihen shkaqet e kësaj ngjarjeje të […]